Grespania Lucena Perla 600 x 600mm
Porcelain tile
£16.20 per tileEquivalent to £44.99 per m2
Inspired by natural limestone, Lucena is one of our new ranges from Grespania. Available in 2 colours, Blanco and Perla, in 2 sizes also, 60×60 and 30×90.
Available on next-day delivery from stock now.
| Weight | 8.38 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 10 cm |
| Colour | Perla |
| Material | Porcelain |
| Size | 600 x 600mm |
| Usage | Indoor, Outdoor |
| Suitable Rooms | Bedroom, Hallway, Lounge, Outdoor, Bathroom, Conservatory, Dry Zones, Kitchen |
| Thickness | 10mm |
| Tile Sort | Floor, Wall |
| Tiles per square metre | 2.78 |
| Country of Origin | Spain |








