Grespania Tivoli Blanco polished porcelain
Porcelain tile
£51.29 per tileEquivalent to £73.86 per m2
Enter Required Tiles or M2 Coverage
Grespania Tivoli Blanco polished porcelain wall and floor tile is based on agate, a natural stone that has been prized since ancient times for its beauty and strength.
The Tívoli series seeks to evoke a classic style without any loss of modernity; it is firmly in line with current trends.
Please contact us for more information.
| Weight | 8.38 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 10 cm |
| Colour | Perla, White |
| Material | Porcelain |
| Size | 590 x 119 mm |
| Usage | Indoor |
| Suitable Rooms | Bedroom, Hallway, Lounge, Outdoor, Bathroom, Conservatory, Dry Zones, Kitchen |
| Thickness | 11.4 mm |
| Tile Sort | Floor, Wall |
| Country of Origin | Spain |










