Modern Fusion Pattern Aqua
Contemporary Patterned Square Porcelain Tile
£1.50 per tileEquivalent to £66.00 per m2
The Modern Fusion Collection stands at the forefront of design innovation, challenging traditional norms to redefine the essentials of interior aesthetics.
| Weight | 0.31 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 7.5 × 0.1 cm |
| Colour | Aqua, Green, Blue |
| Material | Porcelain |
| Finish | Matt |
| Size | 150 x 150mm |
| Usage | Indoor |
| Suitable Rooms | Hallway, Bathroom, Kitchen, Showers, Wet Room |
| Thickness | 7.1mm |
| Tile Sort | Floor |
| Tiles per square metre | 44 |
| Country of Origin | Spain |










